Slavnostní zahájení nové baseballové sezony 2017

V sobotu 1. dubna proběhlo na blanenském hřišti slavnostní zahájení nové baseballové sezony, Opening Day 2017! Prvním soupeřem blanenského mužstva, které je pro tento rok nováčkem v nejvyšší baseballové soutěži extralize, byl favorizovaný tým celé soutěže, obhájce mistrovského titulu Draci Brno. Blansko tak, bez možnosti postupného seznámení se s nejvyšší kvalitou českého baseballu v rámci deseti extraligových celků, muselo hned na začátek změřit síly s papírově nejlepším protivníkem.

Prvnímu zápasu sezony na domácím hřišti předcházelo oficiální zahájení sezony a slavnostní ceremoniál. Za účasti více než tří stovek diváků byli nejprve publiku představeni aktéři sobotního utkání a jednotliví hráči obou celků. S domácím A-týmem nastoupili rovněž loňští hráči kategorie U9, kteří zvítězili v Českém baseballovém poháru a stali se tak Mistry republiky pro rok 2016. Ve finále fantasticky porazili právě žákovský tým Draků Brno. Po slavnostním nástupu rozhodčích a obou mužstev zazněla v podání části smíšeného pěvecké sboru Rastislav národní hymna. Poté už následoval tradiční slavnostní „nadhoz“, kterého se ujal několikanásobný mistr republiky ve hře boccia a účastník Paralympijských her v Riu de Janeiru 2016 Kamil Vašíček.

Po slavnostním nadhozu přivítal hráče a diváky na půdě blanenského hřiště zástupce vedení města místostarosta Jiří Crha, za hostitelskou Olympii Blansko promluvil prezident klubu Jaroslav Krejčíř s Natálií Gorodkovou, manažerkou a kondiční trenérkou klubu.

Se svými pálkami pak nastoupili hráči domácího klubu, aby se dočkali slavnostního požehnání od faráře Církve československé husitské Martina Kopeckého, který jim rovněž popřál hodně zdaru a úspěchů v extralize. Novou sezonu nakonec slavnostně symbolicky odpálily nejmenší 5ti a 6ti leté naděje baseballového a softballového klubu Olympia Blansko, devět dětí z kategorie U7, které ze stativů odpálily míče do pole svým dospělým klubovým spoluhráčům a odstartovaly tak další, bezesporu krásnou, baseballovou sezonu roku 2017.

Po slavnostním zahájení již nic nebránilo tomu, aby začalo první extraligové utkání na blanenském hřišti.