Akce "Kamil do Pekingu"

POJĎME POMOCI KAMILOVI, SEHNAT FINANČNÍ PROSTŘEDKY NA CESTU DO PEKINGU, ZÍSKÁNÍ KVALIFIKACE NA PŘÍŠTÍ PARALYMPIÁDU A NA JEHO DALŠÍ REPREZENTACI V BOCCIE.

Ahoj kamarádi.
V životě lidském má každý kromě těch veselých a pozitivních i svoje smutné momenty a výročí… Nechci Vám psát o těch, se kterými se nedá nic dělat, pouze vzpomenout. V srpnu, máme však výročí, při kterém se dá nejen vzpomenout, ale něco udělat!

V srpnu roku 2004 jsme spolu s lyžaři pořádali v Blansku velkou sportovní akci, Český pohár v in-line slalomu. Byla to vrcholná akce nejen pro Blansko, ale i pro lyžaře, za účasti Šárky i obou Petrů Záhrobských, dalších reprezentantů a funkcionářů lyžování včetně prezidenta SLČR.
Své velké šance uspět v těchto závodech se nedočkal favorit na medaile - náš kamarád a blanenský lyžař Kamil Vašíček. Před závody s nasazením trénoval a pomáhal s přípravami. Když při cestě ze závěrečných příprav závodu odjížděl, měl nehodu na motorce a od té doby je odkázán na invalidní vozík. Tomuto čerstvému maturantovi, přijatému na VUT se zcela změnil život. Kamil je však stále sportovec a i když svůj vozík ovládá pouze hlavou, nevzdal se. Osobně jsem mluvil s vedením Sportovního klubu Kociánka, za který Kamil závodí. Je vzorem, motivací a lídrem ostatních často méně postižených členů klubu, což je možná víc, než jakékoli úspěchy. Ty však má invalidní sportovec Kamil také.

Nemůžeme Kamilovi vrátit radost z pohybu, sportování a život zdravých lidí. Můžeme ale pomoci s jeho bojem!

Kamil je reprezentantem České republiky v BOCCIE (alternativa známé hry pétanque) a přesto, že se to zdá neuvěřitelné, spolu se svým asistentem tvoří tým, který získal nominaci na Mistrovství světa v BOCCIE, Peking 2014. Tato akce se uskuteční na konci září – 10 let po Kamilově úrazu. Pokud se zúčastní a uspěje, má reálné šance účastnit se příští paralympiády.

Tyto aktivity však stojí nemalé peníze, a proto jsme se s dalšími lyžaři rozhodli právě k tomuto výročí něco udělat:

 • Při příležitosti blanenského Půlmaratonu Moravským krasem 30. 8. 2014 poběžíme s Kamilem ,,Běh městem“ (on na svém stroji to zvládne lépe než my).
 • Při příležitosti běžeckého závodu Blanenská desítka, který se koná 14. 9. 2014, poběžíme s Kamilem 5 km dlouhý jeden okruh, možnost i štafetově.
 • Naši zástupci se zúčastní Bike maratonu Blanenský golem 13.9. 2014

Co můžete udělat Vy?

 • Připojit se k nám – koupit si tričko za dobrovolnou částku (od 200 Kč a více) a absolvovat v něm společně s námi jeden nebo oba tyto běhy. Tím propagovat sportovní aktivity Kamila, s rozdáváním letáků s informacemi o jeho cestě do Pekingu:

o 30. 8. 2014 Městský běh, 2,4 km dlouhý okruh Blanskem,
o 14. 9. 2014 Blanenská desítka, 5 km dlouhý jeden okruh Blanenské desítky, možno i štafetově.

 • Absolvovat Půlmaraton ?? v tričku „Kamil do Pekingu“ – už máme 2 zástupce.
 • Stát se partnerem – na základě smlouvy o Reklamě se Sportovním klubem Kociánka Brno.
 • Přispět můžete také přes Nadační fond Veronika, který sbírá finance na Kamilovy kvalifikační turnaje na paralympiádu. Číslo účtu: 228743425 / 0300, Variabilní symbol: 150701 Na požádání bude vystaven doklad o daru na dobročinné účely, což je odpočitatelná položka DPH.
 • Přispět libovolnou částkou ZA ODMĚNU převodem na konto Czech Sport Guru, kde mám založený profil a účet na podporu pomocí tlačítka PODPOŘTE MĚ.
 • Pro firemní dárce jsem z mé strany dále schopen poskytnout spolupráci za účelem propagace Vaší firmy formou reklamy na republikových i zahraničních turnajích nebo v běžném životě (nálepky, potisky, trička, články, atd.). 

 • Koupit si tričko za libovolnou sumu (od 200,- Kč do neomezeně).

 • Další akcí, na které chceme získat pro tuto pomoc další příspěvky je „Blanenský golem“. Již máme několik reprezentantů, kteří pojedou pro tuto věc, takže absolvovat Blanenského Golema v tričku „Kamil do Pekingu“ nebo jen přijít fandit.

Další akce

Image​​

Blanenský Golem a Blanenská desítka

Opět máme možnost podpořit Kamila Vašíčka, invalidního sportovce, který byl nominován na Mistrovství světa v Pekingu ve hře boccia, a to hned v sobotu 13.9. a v neděli 14.9.

V sobotu 13.9. společně s Kamilem odstartujeme závod Blanenský Golem a závodní peleton vyvedeme ze Sportovního ostrova Ludvíka Daňka. Start v 11:00 hod.

Image​​

V neděli 14.9. si opět s Kamilem zaběhneme běžecký závod Blanenská desítka. Startovat mohou děti, dospělí i senioři, běh (či rychlejší chůze) bude přizpůsoben rychlostně i vzdálenostně každému z Vás. Akce se koná od 9:00 hod do 17:00 hod. Start dobrovolníků v tričkách ,,Kamil do Pekingu,, je v 15:00 hod.

Image​​

Trička s nápisem Kamil do Pekingu bude možné zakoupit na obou akcích.

Image​​

Přispět můžete také přes Nadační fond Veronika, který sbírá finance na Kamilovy kvalifikační turnaje na paralympiádu. Číslo účtu: 228743425 / 0300, Variabilní symbol: 150701 Na požádání bude vystaven doklad o daru na dobročinné účely, což je odpočitatelná položka DPH.

Přispět lze také libovolnou částkou ZA ODMĚNU převodem na konto Czech Sport Guru, kde mám založený profil a účet na podporu pomocí tlačítka PODPOŘTE MĚ.

Fotogalerie

Akce "Kamil do Pekingu" - Půlmaraton Moravským krasem