Soustředění hokejistů a boccistů s programem Erasmus +

Třetí týden soustředění hokejistů a boccistů s programem Erasmus +

Ve dnech 14-16. srpna 2017 pokračovala další část soustředění a to jak hokejového, tak i boccistického v paralympijském sportu Boccia. Celou akci pořádal hokejový klub AZ Havířov ve spolupráci s HSC Havířov. Celá akce se konala ve sportovním areálu haly Widowiskowo-Sportowa v Polském městě Jastrzębie-Zdrój za finanční podpory programu Erasmus +.

Třetí týden soustředění byl zaměřen na již zmíněný hokej tentokrát pro hokejisty mladšího dorostu a treninky boccistů kategorie Bc3 ve složení Jiří Svojanovský a Kamil Vašíček. Trenovali jsme ve sportovní hale Widowiskowo-Sportowa, kde se tentýž týden připravovali i Polští volejbalisti, kteří jsou velmi úspěšní na světových soutěžích. Po vzájemné domluvě jsme si nalajnovali kurt na Bocciu vedle volejbalových kurtů a trénovali i některé části dne po boku světových volejbalistů. Navzájem jsme se vůbec nerušili, takže treninky byli soustředěné a efektivní.

První den soustředění jsme začínali v pondělí dopoledne a věnovali jsme se korekci míčků vůči podlaze, trenovali herní situace a hru jednotlivců. Odpoledne jsme se zaměřili na herní situace a hru páru. Při odpoledním treninku se na nás přišli podívat hokejisti, aby se krátce podívali, co je sport Boccia.
Večer jsme se zúčastnili společně s hokejisty přednášky profesionálního sportovního psychologa, který nám řekl velmi zajímavé postřehy a zajímavosti ze světa sportu, co jak se realizuje a jak se připravovat.

Druhý den (úterý) jsme dopoledne začínali návštěvou hokejistů na jejich treninku a vyzkoušeli si "bruslení" na vozících (jízdu po ledě, i když to mnohdy jako jízda nevypadalo...). Chvíli jsme se podívali, jak trenink probíhá a následně jsme se přesunuli do sportovní haly, kde jsme pokračovali treninkem Boccie v herních situacích a zahráli si i celý zápas.
Odpoledne se tentokrát hokejisti přišli podívat na trenink Boccie, aby se více seznámili s pravidli a se samotnou hrou jako v zápase. Připravili jsme pro ně turnaj, ve kterém si zahráli mezi sebou a nakonec si zahráli i s námi.
Večer po večeři jsme hokejistům ukazovali fotky a vyprávěli, jak to v Boccie probíhá na světových turnajích a na paralympiádě.

Třetí den (středa) byl pro nás posledním dnem soustředění. Dopoledne jsme se zaměřili na technické věci a herní situace jednotlivců, odpoledne jsme si nastavili simulaci hry zápasu v páru. Po treninku jsme ještě nakoukli za hokejisty na začátek hokejového zápasu, který hráli. Chvíli po té jsme se odebrali na cestu zpět domů.

Celé soustředění bylo velmi přínosné, získali jsme spousty nových informací, natrénovali Bocciu, popovídali s hokejisty a zažili část hokeje přímo na ledě.
Závěrem chci moc poděkovat HSC Havířov, AZ Havířov a programu Erasmus + za pozvání a za zajištění celé akce. Děkuji také spoluhráčům Svojanovským a Vám všem, kteří jste se na akci podíleli.

S přátelským pozdravem všem příznivcům Boccie
Kamil Vašíček