Soustředění boccistů HSC Havířov s podporou Nadace OKD

Ve dnech 9-11. července 2018 se ve sportovní hale Tělovýchovné jednoty Ostrava uskutečnilo soustředění boccistů HSC Havířov. Celou akci pořádal sportovní klub HSC Havířov za finanční podpory Nadace OKD.

Třídenní soustředění bylo zaměřeno na kategorii bc3 ve složení Jiří Svojanovský, Kamil Vašíček a Václav Herzinger za doprovodu svých spoluhráčů, kterými byli Milan Svojanovský, Anna-Mária Dujničová, Přemysl Drtil a asistent Milan Vašíček . Po vzájemné domluvě jsme si nalajnovali kurt na bocciu vedle pingpongových kurtů, kde také trénovali některé části dne i Ostravští hráči pingpongu.

První den soustředění jsme začínali v pondělí dopoledne ve složení Jiří Svojanovský, Kamil Vašíček a věnovali jsme se korekci míčků vůči podlaze a trénovali hru jednotlivců. Odpoledne jsme se zaměřili na herní situace a celé zápasy jednotlivců. V podvečer se k nám připojil i Václav Herzinger a naplánovali jsme si program druhého dne. Večer jsme si udělali kulturní chvilku a to návštěvu areálu železáren Dolní Vítkovice a vyhlídkovou věž Bolt Tower.

Druhý den (úterý) jsme dopoledne začínali tréninkem herních situací jednotlivců a v párech jsme ladili výběr míčků, herní situace a sehranost páru. Odpoledne jsme se věnovali hře celých zápasů jednotlivců i párů, střídali pozice v boxech kurtu, abychom se vystřídali a natrénovali jednotlivé pozice hry jednotlivců i párů.
Večer po večeři jsme zhlédli videa zápasů mezinárodního turnaje z Prahy a udělali jsme si rozbor celých zápasů a jednotlivých situací.

Třetí den (středa) byl pro nás posledním dnem soustředění. Dopoledne jsme se zaměřili na technické věci a herní situace párů, odpoledne jsme si opět nastavili simulaci hry celých zápasů v páru. Po tréninku jsme ještě krátce zhodnotili soustředění, řekli si, co je třeba řešit z hlediska boccie a dalších tréninků.

Celé soustředění bylo velmi efektivní a přínosné. Získali jsme spousty nových informací a zkušeností ze hry, zjistili a vyzkoušeli chování míčků na dané podlaze a natrénovali různé herní situace a celé zápasy jak hry jednotlivců tak i hry párů.
Závěrem chceme moc poděkovat HSC Havířov a Nadaci OKD za zorganizování a za zajištění celé akce. Děkujeme také zúčastněným hráčům, spoluhráčům a všem, kteří se na akci podíleli.

HSC Havířov
Kamil Vašíček