Ovládání počítače - Quadjoy (www.quadjoy.com)

ImageV dnešní době patří počítač mezi neodmyslitelnou součást v našem životě, a to jak pro studium, tak pro práci, zábavu, komunikaci apod.

Quadjoy je počítačová myš, která byla vyvinuta pro lidi s úplných ochrnutím, svalovou ochablostí nebo amputací horních končetin a s její pomocí můžete ovládat počítač pouze ústy. Minimálním pohybem rtů ovládáte náustek a tím kurzor myši po celé obrazovce. Pomocí nádechu a výdechu přes náustek se ovládají funkce jako u standardní myši - levé a pravé tlačítko, dvojklik, uchycení-tažení (drag&drop), ale také rolování-posun (scroll) stránek.

Náustek nebo jen filtr v náustku u Quadjoy myši se dá velmi jednoduše a snadno vyměnit a vyčistit a v případě výměny náustku umožňuje Quadjoy hygienické používání i více uživatelů. Myš lze použít v sedě i v leže, jelikož rameno myši je libovolně polohovatelné a držák umožňuje svislé i vodorovné upevnění. Rameno s myší lze také jednoduše otočit nebo odcvaknout od držáku, což umožňuje rychlou manipulaci. K myši není potřeba žádný dodatečný napájecí zdroj a je plně kompatabilní s Windows 98 a vyššími verzemi. Instalace není třeba. Lze také nastavit rychlost dvojkliku ve Windows. Pro zpracování textů slouží ,,klávesnice na obrazovce´´, která je součástí Windows XP nebo lze pořídit zároveň s myší.

Pro případné dotazy a informace (funkce, ovládání, objednávka) mne můžete kontaktovat a rád vám také sdělím mé osobní zkušenosti ohledně této myši. Myš využívám denně k práci s počítačem a jsem velmi spokojen s jejími funkcemi i ovladatelností.

Ovládání počítače a mobilu