Mezinárodní otevřený turnaj Boccia Cup-Plzeň (15-17.11.2019)

Ve dnech 15-17.11.2019 se v Plzni konal mezinárodní otevřený turnaj v boccie. Pořadatelem akce byla Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Halma z.s. ve spolupráci s Českou federací boccii z.s., ČATHS, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Statutárním městem Plzeň, Plzeňským krajem a hotelem IBIS Plzeň. Hrálo se podle mezinárodních pravidel BISFed, která jsou zpracovávána a aktualizována Českou federací boccii a dle platného soutěžního řádu České federace boccii pro rok 2019.

Soutěže byly vypsané pro týmy, páry a jednotlivce ve třídách BC1, BC2, BC3 a BC4. Turnaje se zúčastnili hráči z reprezentačních týmů Slovenska, Ruska, Polska a hráči ligy z České republiky. Mezinárodní turnaj začal soutěží týmů BC1/2, párů BC3 a BC4. Celkem se zúčastnily 4 týmy, 5 párů BC3 a 4 páry BC4. Všichni v každé kategorii odehráli jednu skupinu systémem každý s každým. V soutěži jednotlivců v sobotu nastoupilo 46 závodníků. Výsledky a fotogalerie z turnaje naleznete na webu České federace boccii www.boccia-sport.cz

Tento mezinárodní turnaj a všechny další turnaje pod hlavičkou České federace boccii jsou vždy výbornou možností pro změření sil všech hráčů se zahraničními soupeři, ale také slouží jako výborný trénink s eliminací a příprava pro reprezentanty České republiky, kteří se chystají na zahraniční turnaje. Děkujeme všem hráčům, rozhodčím, asistentům, doprovodům, sponzorům a fanouškům za přízeň a budeme se těšit na další mezinárodní turnaje v roce 2020.

Naše výsledky: zlatá medaile páry Bc3, stříbrná medaile jednotlivci

O víkendu 15-17.11.2019 jsme vybojovali dvě medaile (zlatou a stříbrnou) a to z párů společně s Jiřím Svojanovským, ale i z jednotlivců na mezinárodním turnaji v Plzni. Děkujeme všem fanouškům a přátelům, kteří nám již dlouhou dobu fandíte! Děkujeme také HSC Havířov a všem sponzorům!